Anket veri girişi

22Ara, 2017

Bir akademik çalışmanın en önemli basamaklarından biri de, elde ettiğiniz bilimsel verilerin (dataların) analiz yapılacak sisteme aktarılmasıdır.

Veriler; anket soruları, hastalara ait biyokimyasal parametreler ya da meteorolojik sıcaklık değerleri gibi çeşitli parametreler olabilir.

Bunların analiz sistemine yanlış ya da hatalı girilmesi bütün emeklerinizin zayi olmasına neden olabilir. Verilerin girişinde manuel olarak tek tek anket girişi şeklinde ya da online sistemlerden verilerin çekilmesi şeklinde olabilmektedir.

Biistatstik bünyesinde anket girişi profesyonel bir şekilde itina ile girilmektedir. Bunun yanı sıra hastane veri tabanlarından ya da onlike anket süstemlerinden (surveymonkey vb.) veriler SPSS’e aktarılarak analizi hazır hale getirilmektedir.

Şirketimiz bünyesinde ekonomik ve uygun fiyatlı anket girişleri yapılabilmektedir. Ayrıca anket girişini kendiniz yapmak için youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

4
Kimler Neler Demiş?

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
adminAysunGizem Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Gizem
Ziyaretçi
Gizem

Hocam merhaba, anne baba tutum ölçeğiyle ilgili bir çalışmada, 5li likert tipindeki 40 soruyu öğrenci annesi için ayrı, babası için ayrı 5er cevaptan 1ini işaretleyecek şekilde seçiyor. Bunun Exceldeki hali şu şekilde girilmiş, “soru 1)anne, soru1)baba, soru2)anne, soru2)baba”… Analiz aşamasında cinsiyete bağlı anne baba tutumunun Nasıl değiştiğini bulamıyorum. 40 sorunun ortalamasını da bulamıyorum anne ve baba için. Acaba verilerin giriliş şekli mi yanlış size anlattığım gibi olmamalı mı? 🙂 teşekkürler.

Aysun
Ziyaretçi
Aysun

Merhabalar, tezim için 5li likert tipinde “Tamamen Katılıyorum-Genellikle Katılıyorum-Bazen Katılıyorum-Katılmıyorum-Hiç Katılmıyorum” şeklinde verilerim mevcut. Bunları manuel olarak excel e giriş yapacağım ancak nasıl bir taslak oluşturacağım konusunda bilgi sahibi değilim. Çünkü spss den önce excel şeklinde elimde bulunmasını istiyorum ki analiz konusunda yardım alacağım. Excel veri girişi için nasıl bir yol izlemeliyim?

1
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?
Powered by