Anket veri girişi

22Ara, 2017

Bir akademik çalışmanın en önemli basamaklarından biri de, elde ettiğiniz bilimsel verilerin (dataların) analiz yapılacak sisteme aktarılmasıdır.

Veriler; anket soruları, hastalara ait biyokimyasal parametreler ya da meteorolojik sıcaklık değerleri gibi çeşitli parametreler olabilir.

Bunların analiz sistemine yanlış ya da hatalı girilmesi bütün emeklerinizin zayi olmasına neden olabilir. Verilerin girişinde manuel olarak tek tek anket girişi şeklinde ya da online sistemlerden verilerin çekilmesi şeklinde olabilmektedir.

Biistatstik bünyesinde anket girişi profesyonel bir şekilde itina ile girilmektedir. Bunun yanı sıra hastane veri tabanlarından ya da onlike anket süstemlerinden (surveymonkey vb.) veriler SPSS’e aktarılarak analizi hazır hale getirilmektedir.

Şirketimiz bünyesinde ekonomik ve uygun fiyatlı anket girişleri yapılabilmektedir. Ayrıca anket girişini kendiniz yapmak için youtube kanalımızı da takip edebilirsiniz.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
4 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gizem
Gizem
3 yıl önce

Hocam merhaba, anne baba tutum ölçeğiyle ilgili bir çalışmada, 5li likert tipindeki 40 soruyu öğrenci annesi için ayrı, babası için ayrı 5er cevaptan 1ini işaretleyecek şekilde seçiyor. Bunun Exceldeki hali şu şekilde girilmiş, “soru 1)anne, soru1)baba, soru2)anne, soru2)baba”… Analiz aşamasında cinsiyete bağlı anne baba tutumunun Nasıl değiştiğini bulamıyorum. 40 sorunun ortalamasını da bulamıyorum anne ve baba için. Acaba verilerin giriliş şekli mi yanlış size anlattığım gibi olmamalı mı? 🙂 teşekkürler.

Aysun
Aysun
2 yıl önce

Merhabalar, tezim için 5li likert tipinde “Tamamen Katılıyorum-Genellikle Katılıyorum-Bazen Katılıyorum-Katılmıyorum-Hiç Katılmıyorum” şeklinde verilerim mevcut. Bunları manuel olarak excel e giriş yapacağım ancak nasıl bir taslak oluşturacağım konusunda bilgi sahibi değilim. Çünkü spss den önce excel şeklinde elimde bulunmasını istiyorum ki analiz konusunda yardım alacağım. Excel veri girişi için nasıl bir yol izlemeliyim?

Open chat
1
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?