Tıbbi İstatistik

tıbbi istatistik nedir

Tıbbi istatistik medikal çalışmaların datalarının elde edilmesinden sonraki işin esas mutfak kısmını oluşturmaktadır. Tıbbi istatistik uzmanlığı, normal istatistik uzmanlarından farklılık arzeder, çünkü normal istatistik mezunları daha ziyade iktisadi ve sosyolojik bilimler üzerine yoğunlaşırken, tıbbi istatistik ise özellikle biyolojik araştımalara, ilaç araştırmalar ve tıbbi müdahale araştırmalarına odaklanmıştır.

Tıbbi istatistik analizleri eğer verilerin toplanmasında bir hata yoksa araştırmanın hipotezine uygun testler neticesinde çalışmanın sonucunun akademik camianın faydalanacağı şekliyle sunulmasını sağlamaktadır.

Bazen tıpta uzmanlık tezi sürecinin bazen de zorlu akademisyenlik hayatının önemli bir basamağı olan tıbbi istatistik, işinin ehli olmayan kişiler tarafından yapıldığında bu zorlu süreçlerin daha da üstesinden gelinemez hale gelmesine neden olabilmektedir.

Siz de tıbbi istatistik konusunda bizi tercih eden yüzlerce hekim ve sağlık profesyoneli gibi akademik araştırmalarınızda tıbbi & medikal istatistik desteği için bize başvurabilirsiniz.

 

Open chat
1
Merhaba size nasıl yardımcı olabiliriz?